Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему. За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%.
Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США в 1983 році. Упродовж двох місяців хворий помер. Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть простий нежить може призвести до смерті людини. Збудник — вірус, що має вигляд спіралі в трикутній серцевині. Він носить назву ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і має три типи: ВІЛ 1 та ВІЛ 2, що є дуже поширеними в Західній Європі, та ВІЛ 3, від якого страждають переважно американці та африканці. Вірус уражає Т-лімфоцити, що слугують для його розмноження, та макрофаги, що розносять його по організму.
ВІЛ руйнує Т-лімфоцити, і це призводить до втрати організмом захисних реакцій, унаслідок чого активізується так звана умовно-патогенна флора організму й різко підвищується ймовірність смертельних запалень, уражень нервової системи, розвитку онкологічних захворювань.
Джерело інфекції — безпосередній носій ВІЛ. Зараження можливе у таких випадках:
- при статевому контакті з інфікованим незалежно від статевої орієнтації
- при кровообміні з інфікованим (у тому числі при ін'єкційному вживанні наркотиків, пересадці органів інфікованої людини здоровій)
- при вигодовуванні грудним молоком інфікованою матір'ю малюка.
Якщо ВІЛ-інфікована жінка народжує дитину, то, за останніми дослідженнями, ця дитина не обов'язково має бути носієм вірусу. При проведенні антиретровірусної терапії ризик передачі вірусу від матері до дитини знижується до 6%.
ВІЛ не передається у таких випадках:
- через обійми або поцілунок (ВІЛ може передатися, якщо у обох партнерів є відкрита рана в ротовій порожнині)
- через рукостискання
- через кашель та чхання
- при проживанні в одній квартирі; використанні спільної ванни або туалету, спільного посуду для їжі; користуванні спільним басейном
- через укуси комах
- при використанні спільного телефону
- через піт або сльози.
( http://uk.wikipedia.org )
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у нашій школі було проведено цікаві просвітницько-профілактичні заходи з метою попередження розповсюдження цієї хвороби. Усі учні школи взяли активну участь у виставці плакатів «СНІД-чума ХХІстоліття», класні керівники провели профілактичні бесіди. Старшокласники підготували роздатковий матеріал - пам’ятки «Як уберегтися від хвороби» та роздавали червоні стрічки-символи толерантного ставлення до тих, хто постраждав від цієї хвороби. Психолог школи та соціальний педагог запропонували учням переглянути кінофільм про наслідки для організму людини від вживання наркотиків та психотропних речовин. Також були організовані психологічні тренінги "Здоровий спосіб життя", "Шкідливі звички".
Немає коментарів:
Дописати коментар